Ўзбекистон Республикаси Президенти давлат ташрифи билан Францияга боради
2025-03-11 83Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг таклифига биноан 11-13 март кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
ЯНГИ ЎЗБЕКИСТОН ДИПЛОМАТИЯСИ: ЖАДАЛ ВА САМАРАЛИ ҚАДАМЛАР (Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2024 йилдаги фаол, прагматик ва очик ташки сиёсати ҳақида айрим мулоҳазалар)
2025-01-22 15732024 йил: Янги Ўзбекистон ташқи сиёсатига бир назар
Ўзбекистон Президентининг Саудия Арабистонига давлат ташрифи якунлари бўйича эришилган келишувлар кўп қиррали икки томонлама муносабатларни ривожланишнинг янги босқичига олиб чиқади
2022-08-22 2230Саудия Арабистони Подшоҳлиги (САП) билан муносабатларни ривожлантириш Ўзбекистон Республикаси янгиланган ташқи сиёсатининг устувор йўналишларидан биридир.
Саудия Арабистони Ўзбекистоннинг нафақат араб-мусулмон мамлакатларида, балки бутун дунёда катта нуфузга, молиявий-иқтисодий салоҳиятга эга бўлган муҳим шериги ҳисобланади.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan Insonparvarlik yordami boʻyicha xalqaro koʻp funksiyali transport-logistika xabi tashkil etilgani toʻgʻrisida rasmiy axborot
2022-06-24 2318Bugungi kunda dunyoning ko‘plab hududlarida koronavirus pandemiyasining og‘ir iqtisodiy oqibatlari, global ta’minot va logistika zanjirlarining uzilishi hamda halokatli iqlim o‘zgarishi tufayli insonparvarlik inqirozi tahdidi kuchaymoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning O‘qituvchi va murabbiylar kuniga bag‘ishlangan tantanali marosimdagi nutqi