“Олдимизда минтақамизни нафақат барқарор, балки фаровон қилиш учун тарихий имконият турибди”
2025-04-01 4Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг
Самарқанддаги «Марказий Осиё - Европа Иттифоқи» биринчи саммити олдидан «Euronews»га берган интервьюси
Хўжандда Ўзбекистон, Қирғизистон ва Тожикистон раҳбарлари уч давлат ўртасидаги чегараларни делимитация қилиш жараёнини якунлайди
2025-04-01 1631 март куни Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Хўжанд шаҳрида (Тожикистон) Қирғизистон Президенти Садир Жапаров ва Тожикистон Президенти Эмомали Раҳмон билан уч томонлама учрашуви бўлиб ўтади.
Ўзбекистон ва Қозоғистон етакчиларининг норасмий учрашуви бўлиб ўтди
7Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев 29 март куни Олмаота шаҳрида норасмий учрашув ўтказдилар.
Янги Ўзбекистон дипломатияси: жадал ва самарали қадамлар
2025-03-29 6(Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2024 йилдаги фаол, прагматик ва очиқ ташқи сиёсати ҳақида айрим мулоҳазалар)
Ўзбекистон Халқаро вольфрам саноати ассоциациясига аъзо бўлди
2025-03-28 1Ўзбекистон технологик металлар комбинати (ЎзТМК) вольфрам саноатининг энг нуфузли ташкилоти – Халқаро вольфрам саноати ассоциацияси (ITIA)нинг тўлақонли аъзосига айланди.
Тошкент парламент дипломатияси маркази сифатида: Парламентлараро Иттифоқнинг юбилей Ассамблеяси
2025-03-26 3462025 йил апрель ойида Тошкент Марказий Осиё тарихида биринчи марта Парламентлараро Иттифоқнинг (ПИ) 150-юбилей Ассамблеясини қабул қилади. Ушбу тадбир 100 дан ортиқ миллий парламентлардан 2000 дан ортиқ парламент аъзоларини бирлаштиради, бу эса асосий глобал масалаларни муҳокама қилиш учун ноёб имконият яратади. Тошкентнинг ушбу муҳим тадбир учун майдон сифатида танланиши Янги Ўзбекистоннинг халқаро парламент дипломатиясидаги таъсири ортиб бораётганини ва унинг демократик ислоҳотларга содиқлигини таъкидлайди, шунингдек, мамлакатнинг минтақадаги конструктив сиёсий мулоқот маркази сифатидаги мақомини тасдиқлайди.