11-13 ноябрь кунлари Тошкентда “Транспорт ва логистика - TransLogistica Uzbekistan 2025” 21-халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади
11-13 ноябрь кунлари “Ўзэкспомарказ” МКМда “Транспорт ва логистика - TransLogistica Uzbekistan 2025” 21-халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади ва соҳанинг етакчи мутахассислари ва экспертларини бирлаштиради.
“TransLogistica Uzbekistan” – транспорт ва логистика хизматлари етказиб берувчилари, ишлаб чиқарувчилари ва буюртмачилари бевосита учрашишлари, ҳамкорлик алоқаларини ўрнатишлари ва бизнесни ривожлантириш бўйича ечимларни топишлари мумкин бўлган ихтисослашган майдон бўлиб, юқори обрўга эга бизнес тадбирдир.
Кўргазмада қуйидагилар намойиш этилади:
• транспортнинг барча турлари: темир йўл, автомобиль, ҳаво ва денгиз транспортидаги сўнгги ишланмалар ва инновациялар;
• транспорт ва омбор жараёнларини оптималлаштириш учун замонавий логистика хизматлари ва рақамли ечимлар;
• давлат инфратузилма лойиҳалари ва халқаро транспорт коридорларининг истиқболли йўналишлари;
• етакчи компанияларнинг темир йўллар, денгиз портлари, логистика хабларини қуриш ва ҳаракатланувчи таркиб ишлаб чиқаришдаги тажрибаси.
13 мамлакатдан - Беларус, Германия, Ҳиндистон, Қозоғистон, Хитой, Корея Республикаси, Латвия, БАА, Покистон, Россия, АҚШ, Туркия, Ўзбекистон - 60 дан ортиқ компания “TransLogistica Uzbekistan 2025” кўргазмасида иштирок этишини тасдиқлади.
11 ва 12 ноябрь кунлари кўргазма доирасида қуйидаги муҳим тадбирлар бўлиб ўтади:
• “Uzbekistan Airports, Aviation and Logistics Forum” халқаро авиация ва логистика форуми (11 ноябрь)
• МДҲга аъзо давлатларнинг Транспорт бўйича мувофиқлаштирувчи конференциясининг (МДҲ КТС) 45-йиғилиши (12 ноябрь)
Форумлар ташкилотчиси – Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги.
Ишбилармонлик дастурида муҳокама қилинадиган масалалар кўргазма мавзуси билан чамбарчас мос келади ва уни тўлдиради.
Ташриф буюрувчилар учун кўргазма нафақат энг сўнгги технологиялар ва ускуналар билан танишиш имконияти, балки янги ҳамкорлик алоқаларини ўрнатиш ва тажриба алмашиш учун ўзига хос платформа бўлади.
Кўргазмага ташриф буюриш учун https://trans.uz/ru/visit-the-exhibition ҳавола орқали рўйхатдан ўтиш ва онлайн бейджни олиш керак.

11–13 ноября 2025 года в Ташкенте пройдет 21-я Международная выставка «Транспорт и логистика – TransLogistica Uzbekistan 2025»
11–13 ноября 2025 года в НВК «Узэкспоцентр» пройдет 21-я Международная выставка «Транспорт и логистика – TransLogistica Uzbekistan 2025» и соберет ведущих специалистов и экспертов отрасли.
TransLogistica Uzbekistan – это событие с высокой деловой репутацией, специализированная площадка страны, где поставщики, производители и заказчики транспортно-логистических услуг смогут напрямую встретиться, наладить сотрудничество и найти решения для развития бизнеса.
На выставке будут представлены:
- последние разработки и инновации во всех видах транспорта: железнодорожном, автомобильном, авиационном и морском;
- современные логистические сервисы и цифровые решения для оптимизации перевозок и складских процессов;
- государственные инфраструктурные проекты и перспективные маршруты международных транспортных коридоров;
- опыт ведущих компаний в строительстве железнодорожных путей, морских портов, логистических хабов и в производстве подвижного состава.
Свое участие в работе выставки TransLogistica Uzbekistan 2025 уже подтвердили свыше 60 компаний из 13 стран: Республики Беларусь, Германии, Индии, Казахстана, Китая, Республики Корея, Латвии, ОАЭ, Пакистана, России, США, Турции, Узбекистана.
В рамках выставки 11 и 12 ноября пройдут следующие значимые события:
- Международный авиационно-логистический форум "Uzbekistan Airports, Aviation and Logistics Forum" (11 ноября)
- 45-е Заседание Координационного транспортного совещания государств-участников СНГ (КТС СНГ) (12 ноября)
Организатор форумов - Министерство транспорта Узбекистана.
Вопросы, которые будут рассмотрены в деловой программе, тесно перекликаются с тематикой выставки и дополняют ее.
Для посетителей выставка станет не только возможностью увидеть новейшие технологии и оборудование, но и уникальной площадкой для делового общения, установления новых партнерств и обмена опытом.
Для посещения выставки необходимо зарегистрироваться по ссылке https://trans.uz/ru/visit-the-exhibition и получить онлайн бейдж.