Shavkat Mirziyoyev: shifokorlarning oʻz kasbiga sadoqati, mehnati – jasorat namunasi
2020-03-27 14432Prezident Shavkat Mirziyoyev 2020-yil 26-mart kuni koronavirus infeksiyasi tarqalishiga qarshi kurarshishni kuchaytirish masalalariga bagʻishlangan videoselektor yigʻilishini oʻtkazdi. Tadbir avvalida davlatimiz rahbari ushbu masala boʻyicha xalqimizga yana bir bor murojaat qildi.
Shavkat Mirziyoyev Afgʻoniston Prezidenti bilan telefon orqali muloqot qildi
2020-03-26 8471Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2020-yil 26-mart kuni Afgʻoniston Prezidenti Muhammad Ashraf Gʻani bilan telefon orqali muloqot qildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Ozarbayjonda “Yil odami” deb eʼtirof etildi
2020-03-13 7648Poytaxtimizdagi “Hyatt Regency” mehmonxonasida Ozarbayjonda nashr etiladigan “Tarixiy shaxslar” xalqaro jurnalining maxsus soni taqdimoti boʻlib oʻtdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Turkiyaning “Renessans Xolding” kompaniyasi delegatsiyasini qabul qildi
2020-03-10 6224Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2020-yil 9-mart kuni Turkiyaning yetakchi injiniring va qurilish kompaniyasi - “Renessans Xolding” prezidenti Erman Ilijak boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev: Onalar duosidan yurtimiz tinch, osmonimiz musaffo, ishimizda unum, hayotimizda baraka bor
2020-03-07 73802020-yilning 7-mart kuni Toshkentda 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan bayram tadbiri boʻlib oʻtdi
O‘zbekiston Prezidenti Xitoy delegatsiyasini qabul qildi
2020-03-02 58012020-yil 2-mart kuni O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Xitoy Kommunistik partiyasi Markaziy qo‘mitasi Siyosiy byurosi a’zosi Yan Szechi boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi
Prezident Shavkat Mirziyoyevning mintaqaviy xavfsizlikni ta’minlash va afg‘on muammosini hal etish masalalari yuzasidan strategik qarashi