Ўзбекистон-Франция: Умумий тараққиёт ва равнаққа эришиш йўлидаги ҳамкорлик
97Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Президент Эммануэль Макроннинг таклифига биноан 11-13 март кунлари давлат ташриф билан Францияда бўлади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти давлат ташрифи билан Францияга боради
2025-03-11 89Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг таклифига биноан 11-13 март кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
Покистон Бош вазири расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлади
2025-02-25 433Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Шаҳбоз Шариф 25-26 февраль кунлари расмий ташриф билан мамлакатимизда бўлади.
Буюк ўзгаришларнинг ҳаракатлантирувчи кучи
2025-02-09 1588Президент Шавкат Мирзиёев 29 январь куни Ўзбекистондаги Ислом цивилизацияси марказида олиб борилаётган бунёдкорлик ишлари билан танишар экан, бу даргоҳ нафақат ўтмиш ҳақида ҳикоя қиладиган, балки тарих, бугун ва келажакни боғлайдиган, тараққиётимизнинг асосий йўналишларини белгилаб берадиган ақл-тафаккур маркази бўлиши зарурлигини таъкидлади.